Round 11

Under 8 Blue vs Frankston Ycw Draw
Sponsor: Biggin and Scott

Canteen: Patrick Holbery

Awards: Jack Boon, Felix Mcburney, Tyler Dixon

Goals: Jack Leslie, Tyler Dixon, Felix Mcburney

 

 

Under 8 White vs Langwarrin Kangas Draw
Sponsor: Aspendale Trophies

Canteen: Eve Arcaro

Awards: Ryan Curtis, Jackson Bragg, Campbell Mcleod

Goals: Max Buxton (2), Noah Smith, Mason Murphy, Campbell Mcleod

 

Under 9 Blue vs Langwarrin Draw
Sponsor: Caterers Cooked Meat

Awards: Marcus Murray, Toby Caling, Xavier Pippo, Zac Segal and Hayden Wilkinson

Goals: Marcus Murray 2, Felix Nutting 1, Axel Patzold 1, Xavier Pippo 1, Zag Segal 1, Hayden Wilkinson 1

 

Under 9 White vs Karingal Draw
Sponsor: ROK Project Group

Awards: Henry Pettiona, Harry Irlam, Joshua Williams, Johnny Maggio

 

Under 9 Eagles vs Bonbeach Ycw Sharks  Draw
Sponsor: Dentology

Canteen: Benjamin Becker

Awards: Harper Leek, Jensen Clarke, Jack Whelan

Goals: Benjamin Becker (4), Frankie Storey (1), Jensen Clarke (1)

 

 

Under 9 Dales vs Keysborough Draw
Sponsor: Biggin and Scott

Awards: Emmanuel Vella, Obi Thorne, Jarrah Mcconchie

Goals: Bailey Cipriano (4), Tom Bennett (2), Jonah Dunn- Whitney (2), Harry Hirst (2), Jarrah Mcconchie (2), Will Riley (2)

 

Under 10 Girls Blue vs Karingal Bulls Draw
Sponsor: Skinny Boy Jim

Canteen: Neve Mckeown

Awards: Goldie Reid, Lucy Gothard, Lily Thomson

Goals: Lexi Bell (3), Poppy Shepherdson (1), Lucy Gothard (1), Tahlia Fox (1)

 

 

Under 10 Blue vs Pearcedale Blue Win
Sponsor: PBE Electrical

Canteen: Leo

Awards: Harrison, Archer, Aiden

Goals: Tom Gill X 2, Shay Cleary X 3, Nathan Cosic X 2, Oliver Clarke X 1, Jake Lambert X 1

 

 

Under 10 White vs Frankston Ycw Black  Draw
Sponsor: Sunny Boy

Canteen: Mitchell Gebbing

Awards: Sebastian Meyer, Beau Mitchell, Benjamin Segota

Goals: Liam Adams (1), Zac Buza (1), Mitchell Gebbing (1), Sebastian Meyer (2)

 

 

Under 10 Eagles vs Mount Eliza Mounties  Draw
Sponsor: Bakers Delight

Canteen: Tom Jeffrey

Awards: Tommy Murphy, Alex Libbis, Jagger Davis, Noah Adams

Goals: Noah Adams (2), Hugh Ingram (1), Charlie O’gorman (1), Harry Walker (2), Gus Stroud (1)

 

 

Under 11 Blue vs Frankston Ycw Win
Sponsor: ROK Project Group

Canteen: Toby Lee

Awards: Ben L’huillier, Remi Sneddon, Cooper Boyle, Cooper Bruce

Goals: Sol Tims-Wonnacott (1), Hunter Foster (1), Cooper Bruce (1), Cooper Boyle (1), Connor Charles (1)

 

Under 11 White vs Pearcedale-Baxter Win
Sponsor: Unitex

Canteen: Cooper Whalan

Awards: Joel Dean, Harper Murray, Jack Murphy,

Goals: Ben Bowman (1), Oliver Komorowski (1), Noah Leek (1), Harper Murray (1), Ryder Tsiros (1), Ethan Vuong (1)

 

Under 11 Eagles vs Frankston Rovers Loss
Sponsor: Mentone Toyota

Canteen: Rory Clarke

Awards: Lenny Martin, Max Lalor

Goals: Sam Modeley (2), Ash Vinodhram, Rory Clarke

 

Under 12 Girls Blue vs Frankston Dolphins  Loss
Sponsor: Mordialloc Florist

Awards: Charlotte Jones, Ahllia Dimachki, Brook Gebbing, Emmerson Boardman

Goals: Charlotte Jones (1), Brook Gebbing (1)

 

Under 12 Girls White vs Carrum Patterson Lakes  Loss
Sponsor: Attards

Awards: Olivia Morrow, Lilly Dixon, Tessa Meeve, Codi Kerr

Goals: Abbey Leonard (1), Luna Kovic (1)

 

 

Under 12 Blue vs Pearcedale Baxter  Win
Sponsor: Compass Financial Group

Canteen: Liam Sounness-Comerford

Awards: Minos Papzoglou, Tom Vinen, Oliver Okulski, Tommy Curry

Goals: Tommy Curry (3), Tom Demattia (1), Liam Sounness-Comerford (1), Tom Vinen (1), Ben Mciver (1), Finn Mitchell (1)

 

Under 12 White vs Karingal Loss
Sponsor: BASEMENT CS

Canteen: Mali Meleisea

Awards: Oscar Fox, Kai O'brien, Aiden Adams, Koji Lee, Lenny Bean, Finnley Mclaughlin, Ben Williams

Goals: Max Kavanagh, Mali Meleisea

 

Under 12 Eagles vs Mornington  Loss
Sponsor: Daniel Allison

Canteen: Christopher Tounis

Awards: James Hill, Archer Mccarthy, Jackson Parker, Archie Tangey

Goals: Archie Tangey

 

Under 13 Blue vs Langwarrin White  Win
Sponsor: Fisher Bros

Canteen: Charlie Dean

Awards: Jesse Bousdoukos, Jackson Clarke, Lucas Merheb, Chad Bryant

Goals: Wil Antrobus (2), Jakob Laughlin (2), Lewis Sinclair (2), Tyler Hamilton (1), Jack Lannan (1), Louis Mcnair (1), Jesse Bousdoukos (1), Lucas Merheb (1)

 

Under 13 White vs Frankston Dolphins  Loss
Sponsor: Dentology

Canteen: Jude Kenny

Awards: Finn Kuperus, Charlie Leek, Stanley Gardner, Dylan Edwards

Goals: Sam Taylor (3), Finn Kuperus (1), Tom Saddington (1)

 

Under 14 Girls Blue vs Pearcedale Baxter  Loss
Sponsor: Hodges

Awards: Grace Pearson, Bridget Koczek, Felicity Nasr, Lucy Beatie

Goals: Charlotte Hewitson (1), Ash Laxton (1)

 

Under 14 Girls White vs Frankston Dolphins         Loss
Sponsor: Mordialloc Florist

Canteen: Ruby Overton

Awards: Maddy O'donnell, Farrah Fisher, Jorja Hogan, Billie Ross

Goals: Stella Offen 1

 

Under 14 Blue vs Mount Eliza Red Win
Sponsor: Attards

Canteen: Jett Kelly

Awards: Thomas Sullivan, Madison Sinn, Ethan Sorrell,

Goals: Will Harridge 2, Thomas Sullivan 2, Kyle Harrison 1

 

Under 14 White vs Mornington Loss
Sponsor: Select Physio

Awards: Mac Baldry, Jesse Craig, Harry Lanaway, Dillon Reilly

Goals: Max Whitehead, Dillon Reilly

 

Under 15 Blue vs Mornington Win
Sponsor: Page Bros

Awards: Toby White, Flynn Nicholson, Flynn Webster, Angus Balsillie

Goals: Flynn Webster (13), Andre Al Moghrabi (1), Kaeden Page (1), Toby  White (1)

 

Under 15 White vs Narre South Lions Jfc  Loss
Sponsor: Runnez

Canteen: James Billings

Awards: Mackenzie Manning, Kaden Lee, Thomas Jacobs, Achilles Kalfoglou

Goals: Oliver Parsonage X 1, Van Muscat X 1, Achilles Kalfoglou X 1, Thomas Jacobs X 1

 

Under 16 Girls vs Frankston Dolphin Blacks  Win
Sponsor: Askin

Canteen: Charlea Simone

Awards: Jasmine Kennedy, Sophie Rochford, Chloe Shannon, Anna Kuppe

Goals: Jorja De Chene (5), Skye Ferguson (3), Alice Cox (1), Grace Denton (1), Jacinta Gallagher (1), Georgia Maggio (1), Charlea Simone (1)

 

Top Age Prem D vs Langwarrin White Loss
Sponsor: Lifecare

Goals: Will Fountain (4), Max Walker (1), Jordan Downie (1)

 

Top Age Prem B vs Mount  Eliza Win
Sponsor: Evergreen Turf

Canteen: Alex

Awards: Ethan, Mason, Brodie /Macca, Seamus

Goals: Jack 3, Brodie 2, Michael 1, Alex 1, Sacha 1, Zach1