Round 2

Under 8 Blue Vs Carrum Patterson
Club Award = Tom Semple, Jack Boon, Lucas Burgoyne
Result = Draw

 

Under 8 White Vs Frankston Dolphins Black
Canteen Award = Jagger Dimachki
Club Award = Campbell McLeod, Blake Sager, Eve Arcaro, Ryan Curtis
Result = Draw

 

Under 9 Blue Vs Langwarrin Blue
Canteen Award = Hayden Wilkinson
Club Award = Toby Caling, Jack Eagott, Jimi Hay, Adele Kerr
Result = Draw
Goals: Declan Dewar 3 Felix Nutting 2 Xavier Pippo 1 Zac Segal 2 Archer Sneddon 1 Jayden Wilkinson
1

 

Under 9 White Vs Karingal Junior Football Club
Canteen Award = Jordan Bowman
Club Award = Harry Anstey, Joel L'huillier, Wesley Waters
Result = Draw

 

Under 9 Eagles Vs Bonbeach
Canteen Award = Benjamin Becker
Club Award = Ted Dunne, Colby Gray, Jack Whelan
Result = Draw
Goals: Benjamin Becker (1) Jordan Tunbridge (1) Tyler Petterson (1)

 

Under 9 Dales Vs Langwarrin
Canteen Award = Obi Thorne
Club Award = Tom Bennett, Will Riley, Harry Hirst
Result = Draw

Goals: Marlon Hemming (2) Angus Nevans Bailey Cipriano Jonah Dunn-Whitney Rory Phillip Josh
Willemsen Harry Hirst

 

Under 10 Girls Blue Vs Carrum Patterson Lakes
Club Award = Amelia Baker, Tahlia Fox, Neve Mckeown
Result = Draw
Goals: Lucy Thomson (3) Amelia Baker (1) Lexi Bell (1) Jenna Buxton (1) Jemma Wilding (1)

 

Under 10 Blue Vs Seaford
Canteen Award = Tom Gill
Club Award = Shay Clearly, Ky Perkin
Result = Draw
Goals: Shay Cleary 3 Ky Perkin 1 Wil Mccallum

 

Under 10 White Vs Frankston Ycw Black
Canteen Award = Beau Slaughter
Club Award = Liam Cronin, Zac Buza, Ben Segota
Result = Draw
Goals: Zac Buza (2) Rhys Mitchell (2) Sam O'brien (2) Jackson Poll (1)

 

Under 10 Eagles Vs Seafood Yellow
Canteen Award = Tom Jeffrey
Club Award = Bodhi Sager, Miles Harvey
Result = Draw
Goals: Ryder Tesoriero- 1 Tom Jeffrey – 3 Luke Hastings- 3 Charlie O’gorman- 1 Miles Harvey-1

 

Under 11 Blue Vs Mornington Red
Canteen Award = Emilia Jhoomun
Club Award = Stefan Fewkes, Hudson Jones, Anderson Mcleod, Flynn Patterson
Result = Win
Goals: Ben L’huillier (2) Emilia Jhoomun (2) Sol Tims Wonnacott (2) Cooper Boyle (1) Stefan
Fewkes(1) Flynn Patterson(1)

 

Under 11 White Vs Seaford
Canteen Award = Jace Quantrelle
Club Award = Noah Leek, Ethan Vuong, Henry Watson, Mitchell Beckman
Result = Win
Goals: Jase Quantrelle 2 Mitchell Beckman 1 Ben Bowman 1 Joel Dean 1 Jarryd Dixon 1 Jack Murphy
1 Oscar Rockman 1

 

Under 11 Eagles Vs Langwarrin
Canteen Award = Xavier Smith
Club Award = Jake Steyn, Archer Appleby
Result = Loss
Goals: Xavier Smith Maxwell Dyett

 

Under 12 Girls Blue Vs Pearcedale Baxter
Canteen Award = Lucia Dennis
Club Award = Charlotte Jones, Lana Nicholls, Stevie Cleary,
Result = Win
Goals: Grace Patten (2) Stevie Cleary (1) Lucia Dennis (1) Charlotte Jones (1) Lana Nicholls (1)

 

Under 12 Girls White Vs Carrum Patterson Lakes
Club Award = Abbey Leonard, Lilly Dixon, Luna Kovic, Tessa Moor
Result = Win
Goals: Luna Kovic (2) Abbey Leonard (1) Kasey Moore (1) Codi Kerr (1)

 

Under 12 Blue Vs Mt Eliza Red
Canteen Award = Ben Mciver
Club Award = Liam Souness-Comerford, Tom Vinen, Max Johnston, Charlie Kiely
Result = Win
Goals: Leon Bell (1) Tom Demattia (3) Finn Mitchell (1) Oliver Okulski (1) Liam Sounness-Comerford
(1) Noah Tyndall (1) Tom Vinen (1)

 

Under 12 White Vs Langwarrin Blue
Canteen Award = Finnley Mclaughlin
Club Award = Oscar Fox, Oliver Breen, Cooper Bennett, Corey Fletcher
Result = Win Goals: Lenny Bean 1 Oliver Breen 1 Corey Fletcher 1 Oscar Fox 1
Josh Lee 3 Finnley Mclaughlin 2 Mali Meleisea 1

 

Under 12 Eagles Vs Carrum Patterson Lakes
Canteen Award = Jett Craig
Club Award = Archer Mccarthy, Flynn O'neil, Charlie Dixon, James Hill
Result = Loss
Goals: Archer Mccarthy Christopher Tounis Archie Scafie

 

Under 13 Blue Vs Devon Meadows
Canteen Award = Jesse Bousdoukos
Club Award = Jakob Laughlin, Jack Lannon, Jackson Clarke, Charlie Cahill
Result = Win
Goals: Wil Antrobus (3) Jesse Bousdoukos (2) Lewis Sinclair (2) Jackson Clarke (2) Jakob Laughlin (2)
Liam Richardson (1) Chad Bryant (1) Lucas Merheb (1) Max Byrns (1) Lachlan Welsh (1)

 

Under 13 White Vs Frankston Dolphins
Canteen Award = Charlie Leek
Club Award = Noah Pearson, Ben Lucy, Martyn Steyn, Liam Dudley
Result = Loss
Goals: Charlie Leek Rylan Dakis

 

Under 14 Girls Blue Vs Mount Eliza Red
Canteen Award = Matilda Lakeland & Amelie Askew
Club Award = Amelia Hart, Beth Mitchell, Allegra Pera, Angeline Mariani
Result = Win
Goals: Amelia Hart (3) Charlotte Hewitson (3) Bridget Koczek (1) Ash Laxton (1)

 

Under 14 Girls White Vs Frankston Ycw
Canteen Award = Ava Follett
Club Award = Tahlia Buza, Alex Adkins, Mia Rayner, Sahara Al Moghrabi
Result = Loss
Goals: Tahlia Buza 1

 

Under 14 Blue Vs Frankston Bombers
Canteen Award = Campbell Gatt,
Club Award = Will Dean, Jet Kelly, Hayden Finkelde
Result = Loss
Goals: Max Lee 2 Jackson Koop 1

 

Under 14 White Vs Pearcedale
Canteen Award = Sam Taylor
Club Award = Leroy Rockman, Dillon Reilly, James Russo, Patrick Henry
Result = Loss
Goals: James Bendeli

 

Under 15 Blue Vs Frankston Ycw
Canteen Award = Zac Weller
Club Award = Marcus Burke, Jack Giarrusso, Patrick Eggert-Witts, Kaeden Page
Result = Loss
Goals: Kaeden Page (1) Flynn Webster (1)

 

Under 15 White Vs Langwarrin U15 White
Canteen Award = James Billings
Club Award = Ashley Bartleman, Rohan Davis, Will Nicoletsopoulos, Noah Gibson
Result = Loss

 

Under 16 Girls Vs Mt Eliza Red
Club Award = Skye Ferguson, Jorja De Chene, Lavinia Ford,
Result = Loss
Goals: Jacinta Gallagher 2 Lily Gibbon 1 Skye Ferguson 1 Jorja De Chene 1

 

Top Age Division 1 Vs Mt Eliza Mounties
Canteen Award = Harvey Nash
Club Award = Max Walker, Dylan O’neil, Will Fountain
Result = Win
Goals: Will Fountain (5) Trav Amor (1) Sahil Gawade (1) Jye Holloway (1) Jack Ilott (1) Dylan O’neil (1)
Reece Simmons (1)

 

Top Age Prem B Vs Mt Eliza Blue
Club Award = Darcy O'neill, Sacha Al Moghrabi, Mason Dwyer, Beau Thorneycroft
Result = Win