Round 3

Under 8 Blue Vs Frankston Rovers

Sponsor: Biggin And Scott

Canteen Award: Jack Wagstaff

Club Award: Noah Jones, Myles Westhorpe, Tyler Dixon

 

Under 8 White Vs Frankston Ycw Gold

Sponsor: Aspendale Trophies

Canteen Award: Christian Barber

Club Award: Jackson Bragg, Callan Hawken, Thomas Hughes

Goals:  Max Buxton, Callan Hawken

 

Under 9 Blue Vs Frankston Dolphins U9 Black

Sponsor: Caterers Cooked Meat

Canteen Award: Marcus Murray

Club Award: Declan Dewar, James Hay, Nash Murray, Axel Patzold

Goals:  Declan Dewar (3), Marcus Murray (1), Zac Segal (2(

 

Under 9 White Vs Frankston Dolphins

Sponsor: Rok Project Group

Canteen Award: Liam Beddoe

Club Award: Joshua Williams, Henry Pettiona, Johnny Maggio

Goals:  Harry A 2, Cooper 2, Harry I 1

 

Under 9 Eagles Vs Carrum Patterson Lakes Maroon

Sponsor: Dentology

Canteen Award: Lincoln Hickmott

Club Award: Archie Lee, Jenson Clarke, Jack Dawes

Goals:  Benjamin Becker (2), Frankie Storey (1), Jordan Tunbridge (1)

 

Under 9 Dales Vs Mornington Reds

Sponsor: Biggin And Scott

Canteen Award: Tom Bennett

Club Award: Jack Abbott, Harry Hirst, Josh Willemson

Goals: Thomas Bennett (5), Jack Abbott (2), Jonah Dunn-Whitney (2), Jarrah Mcconchie (2), Marlon Hemming (2), Manny Valla (2), Bailey Cipriano, Harry Hirst, Angus Nevans, Obi Thorne

 

Under 10 Girls Blue Vs Mt Eliza Red

Sponsor: Skinny Boy Jim

Canteen Award: Jemma Wilding

Club Award: Catherine Pieske, Jessica Dudley, Isabella Cavey

Goals:  Lexi Bell (1), Lucy Gothard (1)

 

Under 10 Blue Vs Pearcedale Baxter Navy

Sponsor: PBE Electrical

Club Award: Jake Lambert, Andrew Boardman, Leonard Schilling

Goals:  Harrison Gill 3, Shay Clearly 3, Leo Kuperus 2, Oliver Clarke 1, Jake Lamber 1,

Nathan Cosic 1, Aiden Cramer 1

  

Under 10 White Vs Langwarrin

Sponsor: Sunny Boy

Canteen Award: Rhys Mitchell

Club Award: Liam Adams, Fletcher Eggert-Witts, Sam O'brien

Goals: Zac Buza (3), Sebestian Meyer (2), Liam Cronin (1), Hugo Jasper Mills (1),  Rhys Mitchell (1), Jackson Poll (1)

 

Under 10 Eagles Vs Chelsea White

Sponsor: Bakers Delight

Canteen Award: Gus Stroud

Club Award: Lucas Sears, Harry Walker

Goals: Ryder Tesoriero- 1, Miles Harvey- 1, Luke Hastings- 1, Tom Jeffrey -1, Charlie O’gorman-1, Lucas Sears-1, Harry Walker-1

 

Under 11 Blue Vs Carrum Patterson Lakes Blue     (Loss)

Sponsor: Rok Project Group

Club Award: Toby Lee, Olivia Sheeran, Harvey Wintle, Jaden Smits

Goals:  Connor Charles(1)

 

Under 11 White Vs Frankston Dolphins Red     (Win)

Sponsor: Unitex

Canteen Award: Levi Benton

Club Award: Mitchell Beckman, Ben Bowman, Harvey Hawkin, Liam Moss

Goals: Mitchell Beckman 2, Ben Bowman 1, Jarryd Dixon 1 , Harvey Hawken 1, Harper Murray 1, Cooper Whalan 1

 

Under 11 Eagles Vs Carrum Downs     (Win)

Sponsor: Mentone Toyota

Canteen Award: Ashvath Vinodhram

Club Award: Joshua Lefebure

Goals: Jake Steyn 2, Rory Clarke 1, Max Dyett 3, Max Lalor 3, Thomas Batchelor 1, Ashvath Vinodhram 2, Kane Lawrence 2, Joshua Lefebure 1

 

Under 12 Girls Blue Vs Mount Eliza Red     (Win)

Sponsor: Mordialloc Florist

Canteen Award: Emmersen Boardman

Club Award: Brooke Sweatman, Milla Obrien, Mia Kelly

Goals: Emmersen Boardman (1), Stevie Cleary (1), Brooke Gebbing (2), Ahllia Dimachki (1), Brooke Sweatman (1), Grace Patten (1)

 

Under 12 Girls White Vs Bonbeach     (Loss)

Sponsor: Attards

Canteen Award: Matilda Laughlin

Club Award: Leila Gothard, Zendi Vrandou, Alana White

Goals:  Luna Kovic (1), Abbey Leonard (1), Clover Dunn Whitney (1), Tess Meev (1)

 

Under 12 Blue Vs Bonbeach Ycw     (Loss)

Sponsor: Compass Financial Group

Canteen Award: Olly Okulski

Club Award: Leon Bell, Tommy Curry, Josh Henriques, Minos Papazoglou

Goals:  Olly Okulski, Dylan Palmer

 

Under 12 White Vs Mornington Bulldogs     (Win)

Sponsor: Basement CS

Canteen Award: Kai O'brien

Club Award: Jack Gill, Ben Williams, Koji Lee, Lenny Bean

Goals: Lenny Bean 1, Cooper Bennett 1, Patrick Davidson 1, Jack Forbes 1, Finnley Mclaughlin 1, Mali Meleisea 1, Ben Williams 1

 

Under 12 Eagles Vs Frankston Dolphins Red     (Loss)

Sponsor:  Daniel Allison

Canteen Award: Max Lalor

Club Award: Archie Tangey, Nash Jazownik, Marcus O'meara-Hayes, Archer Scaife

 

Under 13 Blue Vs Mt Eliza Red     (Loss)

Sponsor: Fisher Bros

Canteen Award: Jimmy Penney

Club Award: Noah Mathews, James Ampera, Brody Lamb, Louis Mcnair

Goals:  Lewis Sinclair (1), Charlie Dean (1)

 

Under 13 White Vs Frankston Dolphins     (Loss)

Sponsor: Dentology

Canteen Award: Jude Kenny

Club Award: Cooper Lennon, James Milner, Tom Saddington, Dylan Edwards

Goals:  Sam Taylor, Dylan Edwards

 

Under 14 Girls Blue Vs Langwarrin     (Loss)

Sponsor: Hodges

Club Award: Bridget Koczek, Darci Lawrence, Cha Bougatef, Millie Shannon

Goals:  Amelia Hart 2, Charlotte Hewitson 1

 

Under 14 Girls White Vs Frankston Rovers - Karingal     (Win)

Sponsor: Mordialloc Florist

Canteen Award: Sascha Haar

Club Award: Ava Follett, Wynter Tyndall, Frankie Eriwata, Billie Ross

Goals: Sascha 3, Emmerson 3, Sahara 2, Alex 1, Tahlia 1, Ava 1, Thea 1, Stella 1, Ruby 1, Mia 1, Billie 1, Wynter 1, Ineke 1

 

Under 14 Blue Vs Frankston Dolphins     (Win)

Sponsor: Attards

Canteen Award: Jackson Koop

Club Award: Toby Anthonisz, Josh Siemering, Jacsen Scaife

Goals: Campbell  Gatt 2, Josh Siemering 2, Sam 2, Will Harridge  2, Toby A 1, Will D 1, Hayden F1, Charlie Mc 1, Madison S 1, Ethan S 1, Kade T 1

 

Under 14 White Vs Frankston     (Win)

Sponsor: Select Physio

Canteen Award: Will Lydster

Club Award: Leroy Rockman, Bennett Withers, Connor O'shea, Harry Lanaway

Goals: Rylan Dakis, Connor O'shea X 2, Cooper Joyce, Max Whitehead, Keanu Neves

 

Under 15 Blue Vs Cranbourne     (Win)

Sponsor: Page Bros

Club Award: Andre Al Moghrabi, Angus Balsillie, Austin Gillard, Flynn Nicholson

Goals:  Patrick Eggert-Witts (3), Charlie Pearson (3), Flynn Webster (2)

 

Under 15 White Vs Berwick Springs U15 Green     (Loss)

Sponsor: Runnez

Canteen Award: Mackenzie Manning

Club Award: Harry Dibbs, Oliver Nasr, Kaden Lee, Thomas Gellie

Goals:  Oliver Nasr (2), Kaden Lee (1), James Billings (1), Noah Gibson (1), Oliver Parsonage (1)

 

Under 16 Girls Vs Frankston Dolphins Black     (Win)

Sponsor: Askin

Canteen Award: Amelia Hudson

Club Award: Grace Denton, Alex Graham, Anna Kuppe

Goals: Chloe Shannon 3, Amelia Hudson 2, Lily Gibbon 2, Jacinta Gallagher 1, Skye Ferguson 1, Grace Denton 1, Jorja De Chene 1, Lily Parsonage 1

 

Top Age Division 1 Vs Frankston Rovers     (Loss)

Sponsor: Lifecare

Canteen Award: Sahil Gawade

Club Award: Dylan O’neil, Archie Lennon,

Goals: Max Walker (1), Jye Holloway (1)

 

Top Age Prem B Vs Bon Beach     (Win)

Sponsor: Evergreen Turf

Canteen Award: Tino

Club Award: Isaac, Sasha, Nik, Zac

Goals: Brodie Templeton, Alex, Sasha, Jack, Tyler, Michael, Tikouth, Nik, Darcy, Valention, Lucas

Privacy Policy

Regents Park, Sixth Avenue Aspendale VIC Australia 3195

©2017 BY EAJFC. PROUDLY CREATED WITH WIX.COM