Round 4

Under 8 Blue vs Frankston YCW  -  Draw
Team Sponsor:  Biggin And Scott

Canteen Award: Ollie Anstey

Club Award: Lincoln Carroll, Harry Leonard, Tullow Dunn Whitney

Goals:  Tommy Beasley, Patrick Holbery, Noah Jones, Jack Volpi

 

Under 8 White vs Bonbeach YCW Sharks - Draw
Team Sponsor:  Aspendale Trophies

Canteen Award: Elliot Youngs

Club Award: Blake Sager, Mason Murphy, Eve Arcaro

Goals:  Max Buxton (3), Blake Sager (3)

 

Under 9 Blue vs Seaford  yellow - Draw
Team Sponsor:  Caterers Cooked Meat

Canteen Award: Archer Sneddon

Club Award: Olivia Clark, Jack Eacott, Xavier Pippo Felix Nutting

Goals: Declan Dewar (3), James Hay (2), Felix Nutting (3), Zac Segal (1), Hayden Wilkinson (1), Archer Sneddon (1), Xavier Pippo (1)

 

Under 9 White vs Langwarrin  - Draw
Team Sponsor:  ROK Project Group

Canteen Award: Cooper Leonard

Club Award: Zane Raj Gopal, Patterson Manning, Henry Pettiona

Goals:  Cooper Leonard 3, Harry Anstey 1, Harry Irlam 1, Joshua Williams 1, Joel L'huillier 2,

Henry Pettiona 1, Zane Raj Gopal 1, Patterson Manning 1, Mitchell Alexandridis 1

 

Under 9 Eagles vs Chelsea Seagulls - Draw
Team Sponsor:  Dentology

Canteen Award: Tyler Petterson

Club Award: Jordan Tunbridge, Nathan Loffel, Ted Dunne

Goals:  Benjamin Becker (2), Frankie Storey (2), Jordan Tunbridge (1)

 

Under 9 Dales vs  Keysborough  - Draw
Team Sponsor:  Biggin And Scott

Canteen Award: Jonah Dunn-Whitney

Club Award: Angus Nevans, Jack Abbott, Bailey Cipriano

Goals: Angus Nevans (3), Thomas Bennett (2), Josh Willemsen (2), Will Riley (2), Manny Vella,  Jarrah Mcconchie, Jonah Dunn-Whitney, Bailey Cipriano

 

Under 10 Girls Blue  vs  Langwarrin - Draw
Team Sponsor:  Skinny Boy Jim

Canteen Award: Lily Thomson

Club Award: Goldie Kovac, Sophia Jones, Poppy Shepherdson

Goals:  Lucy Gothard

 

Under 10 Blue  vs  Mount Eliza red - Win
Team Sponsor:  Pbe Electrical

Club Award: Oliver Clarke, Mitchel Slade, Wil Holbery

Goals:  AJ (Andrew) X 3, Nathan X 1 , Shay X 1, Aiden X 1

 

Under 10 White  vs  Mount Eliza Blue - Draw
Team Sponsor:  Sunny Boy

Canteen Award: Hugo Nasr

Club Award: Beau Mitchell, Nic Richardson, Charlie Talbot

Goals: Liam Adams (2), Zac Buza (1), Fletcher Eggert-Witts (1), Sebastian Meyer (1), Nic Richardson (1), Beau Slaughter (1)

 

Under 10 Eagles  vs  Mount Eliza Mounties - Draw
Team Sponsor:  Bakers Delight

Canteen Award: Ryder Tesooriero

Club Award: Noah Adams, Hugh Ingram, 

Goals: Milo A- 1, Jagger Davis- 1, Miles Harvey - 1, Luke Hastings-1, Tom Jeffrey- 1,  Harry Walker- 1

 

Under 11 Blue  vs  Bonbeach YCW Red - Win
Team Sponsor:  ROK Project Group

Canteen Award: Ben L’huillier

Club Award: Hunter Foster, Olivia Sheeran, Remi Sneddon Harvey Wintle

Goals:  Sol Tims Wonnacott(3), Ben L’huillier(3), Connor Charles(4), Cooper Bruce(1),

Hunter Foster(1), Remi Sneddon(1)

 

Under 11 White  vs  Pearcedale Baxter Navy - Loss
Team Sponsor:  Unitex

Canteen Award: Harvey Hawken

Club Award: Oscar Rockman, Cooper Whalan, Joel Bryant Oliver Beddoe

Goals:  Kobe Metz 1, Harvey Hawken 1 , Noah Leek 1, Harper Murray 1, Henry Watson 1

 

Under 11 Eagles  vs  Devon Meadows - Win
Team Sponsor:  Mentone Toyota

Canteen Award: Andrew Boardman

Club Award: Oliver Clark, , 

Goals:  Dyett, Maxwell (3), Boardman, Andrew (1), Clark, Oliver (2), Lalor, Max (1)

 

Under 12 Girls Blue  vs  Mornington - Win
Team Sponsor:  Mordialloc Florist

Club Award: Emmersen Boardman, Ahllia Dimachki, Grace Patten

Goals:  Stevie Cleary 1 Grace Patten 1 Matilda Williams 1 Brooke Sweatman 1 Ahllia Dimachki 2

 

Under 12 Girl White vs  Chelsea - Loss
Team Sponsor:  Attards

Club Award: Charli Marsh Bibb, Clover Whitney Dunn, Erin Fredericks Luna Kovic

Goals:  Abbey Leonard (1), Clover Whitney Dunn (1)

 

Under 12 Blue  vs  Pearcedale Baxter - Win
Team Sponsor:  Compass Financial Group

Canteen Award: Aidan Taylor

Club Award: Josh Eddey, Darcy Beagley, Harlan Burns Finn Mitchell

Goals:  Leon Bell, Tom Demattia, Charlie Kiely, Ben Mciver, Oliver Okulski, Noah Tyndall, Tommy C

 

Under 12 White  vs  Karingal - Loss
Team Sponsor:  Basement Cs

Canteen Award: Josh Lee

Club Award: Aiden Adams, Clancy Lambe, Max Kavanagh Henry McCallum

Goals:  Henry Mccallum 1

 

Under 12 Eagles  vs  Chelsea Blue - Loss
Team Sponsor:  Daniel Allison

Canteen Award: Matthew Hadley

Club Award: Christopher Tounis, Maximus Tounis, Nixon Balcke Jackson Parker

Goals:  Christopher Tounis, Matthew Hadley

 

Under 13 Blue  vs  Seaford - Win
Team Sponsor:  Fisher Bros

Canteen Award: Lucas Merheb

Club Award: Wil Antrobus, Max Byrns, Charlie Dean Liam Richardson

Goals:  Louis Mcnair 4, Wil Antrobus 2, Jackson Clarke 2, Noah Mathews 1, Jesse Bousdoukos 1

 

Under 13 White  vs  Langwarrin - Loss
Team Sponsor:  Dentology

Canteen Award: Remi Gwynne

Club Award: Harry Osbaldeston, Daniel Broadley, 

Goals:  Tom Saddington, Rylan Dakis

 

Under 14 Girls Blue  vs  Karingal - Loss
Team Sponsor:  Hodges

Canteen Award: Cha Bougatef

Club Award: Ash Laxton, Lucy Beatie, Madi Driscoll Grace Pearson

 

Under 14 Girls White  vs  Frankston Dolphins  - Win
Team Sponsor:  Mordialloc Florist

Canteen Award: Ruby Overton

Club Award: Farrah Fisher, Isabel Hudson, Thea Lambe Indie Adkins

Goals:  Ava Follett, Sascha Haar, Ruby Overton 1

 

Under 14 Blue  vs  Mount Eliza Red - Win
Team Sponsor:  Attards

Canteen Award: Ethan Sorrell

Club Award: Josh Siemering, Kade Thornhill, 

Goals:  Madison Sinn 3, Jett Kelly 1, Toby Coleridge 1, Max Lee 1

 

Under 14 White  vs  Carrum Patterson Lakes - Loss
Team Sponsor:  Select Physio

Club Award: Dillon Reilly, Will Lydster, Bennett Withers Lewis Sinclair

Goals:  Will Lydster, Lewis Sinclair

 

Under 15 Blue  vs  BONBEACH  - Loss
Team Sponsor:  Page Bros

Canteen Award: Chanul Kulatunga

Club Award: Sam Clarke, Charlie Pearson, Toby White, Archie White

Goals:  Patrick Eggert-Witts 2, Kaeden Page 1, Charlie Pearson 1, Zac Weller 1, Archie White 1

 

Under 15 White  vs  Pearcedale Baxter - Loss
Team Sponsor:  Runnez

Canteen Award: Harry Dibbs

Club Award: James Billings, A.J. Veugelers, Noah Gibson Achilles Kalfoglou

Goals:  Jet Jensen (1)

 

Top Age Division 1  vs  Hampton Park - Win
Team Sponsor:  Lifecare

Club Award: Riley O’neil, Jordan Downie, 

Goals: Max Walker (6), Trav Amor (4), Sam Cormack (3), Reece Simmons (3), Sahil Gawade (2), Dylan O’neil (2), Zac Manuel (1)

 

Top Age Prem B  vs  Frankston Dolphins - Loss
Team Sponsor:  Evergreen Turf

Canteen Award: Ethan Patten

Club Award: Darcy Nicholls, Michael Cafarella, Nik Michaelson Brody Templeton